Gelukkige relaties

Eerst via LinkedIn en een paar weken later via Trouw word ik attent gemaakt op meneer Philips van Stichting Gelukkige Relaties. Na ons eerste contact stuurt hij mij de flyer van de stichting waarin 7 tips staan om een relatie (weer) gelukkig te maken of een  relatie gelukkig te houden. De uitvoering van de flyer is erg mooi. Een klavertje vier dat gevormd wordt door 4 harten.

Vanwege mijn aanhoudende pogingen om een oudercursus voor alle aanstaande ouders te krijgen (gratis) voel ik met deze stichting veel verwantschap. Een gelukkig gezin kan mijns inziens het best beginnen bij een gelukkige relatie.

In het noorden van ons land wordt al een jaar lang een poging gedaan om de cursus OuderTeam te starten. Deze is gratis voor alle aanstaande ouders. Je kunt aan deze cursus beginnen  wanneer je tussen de twee en vier maanden zwanger bent. Tot op heden is de cursus nog niet gestart bij gebrek aan genoeg deelnemers.

Ik heb van meneer Philips 10 flyers gekregen en geef die door aan de coördinator van de OuderTeam cursus. Hij heeft de tip gegeven aan deze flyers een toevoeging te doen over de cursus en ik hoop dat ze kunnen worden verspreid door verloskundigenpraktijken, omdat daar de zwangere ouders het eerst terecht zullen komen. Het zou zo mooi zijn als aanstaande ouders op dat moment voor het eerst in aanraking komen met de mooie flyers en de zo waardevolle tips.

Toen ik er met mijn dochter over sprak zei zij ook nog iets dat volgens mij helemaal klopt: als je voor het eerst zwanger bent sta je open voor alles wat daarmee te maken heeft. Alles is nieuw en anders en daar hoort deze cursus bij, als ondersteuning van je relatie bij de geboorte van je gezin. Voor iedereen is dat een gebeurtenis die enorm ingrijpt in zijn of haar leven.

Met een Gelukkige Relatie voor jezelf en je aanstaande kinderen zou het mooi zijn wanneer de relatie, door alle stormen heen, kan standhouden.